Gdyby ktoś pytał to....

Uwaga kleszcze felis radom

 

I znowu o kleszczach słów kilka..

Od pewnego czasu często słyszę pytanie czy zima kleszcze są groźne.. Odpowiedź jest tylko jedna, oczywiście że tak.

Przy obecnych temperaturach i zmiennej pogodzie kleszcze nadal są aktywne i mogą zarazić Państwa pupila wieloma chorobami.

W związku z tym w Radomiu i okolicach profilaktykę przeciwkleszczową należy stosować cały rok. Obecnie na rynku jest wiele różnych preparatów zabezpieczających zarówno psy i koty przed tymi groźnymi pasożytami. Należy pamiętać, że po sprawdzony i skuteczny preparat najlepiej udać się do weterynarza, bo część środków dostępnych w internecie czy np markecie budowlanym po prostu nie działa

Oto jerzyk, Słodziak jerzyk.

Jego historia jest dość typowa, przed trzema tygodniami po burzy przyniosły go do nas dzieci. Na pierwszy rzut oka wydawał się zdrowy..

Okazało się jednak, że jego lewa łapka jest zwichnięta.

Nie było pewności czy kończyna wróci do normy, postanowiliśmy jednak zaryzykować.

Po trzech tygodniach objadania się pokarmem nabiałowym dla ptaków- w/g J. Desselbergera i K. Rogaczewskiej Słodziak poczuł się na tyle dobrze, że zwróciliśmy mu wolność.

Miejmy nadzieję, że będzie miał trochę szczęścia i nasze wysiłki nie pójdą na marne a Słodziak wróci w nasze okolice za rok.

I w końcu, po długiej nieobecności na rynku, w Gabinecie Weterynaryjnym Felis znów dostępne są tabletki Bravecto 500mg dla psów od 10 do 20 kg.

O kleszczach słów kilka.

Zapewne podczas wizyt w Felisie wielu z Państwa opowiadałem że poza "typowymi" kleszczami istnieje jeszcze wiele ich form rozwojowych. Mogą one przenosić choroby groźne zarówno dla ludzi jak i naszych czworonożnych przyjaciół.

Dziś, dzięki uprzejmości Pani doktor Anny Małachowskiej z krakowskiej Przychodni Weterynaryjnej Salamandra mogę unaocznić swoje opowieści.

Na zdjęciu obok jeśli się Państwo przyjrzycie zauważycie jedną z form rozwojowych kleszcza. Jest on tak mały, że trudno dostrzec go na dłoni a co dopiero w gęstej okrywie włosowej.

To powód, dla którego nawet kiedy nie widzieli Państwo kleszcza u swojego psa, często kiedy trafia do Felisa wykonuję morfologię i rozmaz aby wykluczyć babesziozę. Czasem zdarza się, że psiak faktycznie na nią choruje, innym razem możemy ją wykluczyć. Niemniej jednak, w przypadku kiedy pies czy kot źle się czuje a objawy mogą nasuwać podejrzenie choroby odkleszczowej proponujemy Państwu wykonanie szybkich badań dodatkowych aby móc w pełni profesjonalnie a nie "na oko" ratować zdrowie i życie Państwa podopiecznych.

Niestety, w Radomiu i jego okolicach przez cały rok jest szansa na ukąszenie przez kleszcza. Po to, aby minimalizować ryzyko zarażenia śmiertelnie groźnymi chorobami należy pamiętać o profilaktyce przeciwkleszczowej nawet w chłodniejszych porach roku.

Na zakończenie pragnę bardzo serdecznie podziękować Pani doktor Annie Małachowskiej za pozwolenie na publikację fotografii.

Zima odeszła, wróciły kleszcze....

Wraz ze wzrostem temperatury powrócił problem kleszczy. Te pajęczaki mogą przenosić wiele groźnych a niekiedy śmiertelnych chorób. W tym roku pierwszy pacjent z chorobą odkleszczową trafił do nas już 4 stycznia. Ryzyko zakażenia można zminimalizować regularnie stosując środki przeciw pasożytom zewnętrznym  w postaci kropli, obroży czy tabletek.

kot jaskraNic nie trwa wiecznie..

Październik minął a wraz z nim darmowe badanie ciśnienia śródgałkowego u starszych zwierzaków. Tych z Państwa którzy nie zdążyli skorzystać z promocji zapraszamy na badanie w standardowej cenie. Pamiętajmy, że wczesne wykrycie jaskry pozwala nie tylko na zachowanie wzroku u naszego pupila ale daje gwarancję, na to że zwierzak nie będzie odczuwał dyskomfortu nieodzownie związanego z jaskrą zwierząt wykrytą w późnym stadium.

Jesienią zadbaj o wzrok pupila.jesienią zadbaj o wzrok pupila

Gabinet Weterynaryjny Felis w październiku prowadził będzie akcję bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku jaskry u starszych psów i kotów.

Bezpłatne badanie ciśnienia śródgałkowego prowadzone będzie w dniach 1- 31 października 2015 roku.

Do badania przystąpić może każdy pies i kot w wieku powyżej 6 lat i posiadający aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie udokumentowane zaświadczeniem lub paszportem.


Price:
Category:     Product #:
Regular price: ,
(Sale ends !)      Available from:
Condition: Good ! Order now!

by